Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Elon Musk wybuduje ultra nowoczesną sieć szybkiego transportu w Chicago

AK 17:50 14 czerwca 2018
theverge.com
The Boring Company (dosłownie: Nudna Firma przyp. tłum.) zbuduje linię szybkiej kolei, która skróci czas podróży między lotniskiem O’Hare a centrum miasta z 40 do 12 minut.

Burmistrz Chicago, Rahm Emanuel poinformował dziś o wyborze firmy Elona Muska do realizacji oraz obsługi w przyszłości projektu zakładającego stworzenie niezwykle nowoczesnej, wydajnej i szybkiej linii łączącej lotnisko z centrum miasta.

 

Każdy z wagoników ma zabrać na pokład 16 pasażerów wraz z bagażem. Częstotliwość kursów ma wynosić 30 sekund, a koszt podróży ma sięgać zaledwie jednego dolara. Co warte odnotowania, The Boring Company sfinansuje cały projekt, bez wykorzystania rządowych dotacji.

 

Linia ma zostać zbudowana w oparciu o technologię Loop. To podziemna sieć tuneli, znajdujących się na różnych poziomach, wewnątrz których pojazdy mają poruszać się na tzw. „elektrycznych sankach” i osiągać nawet 240 km/h. Cały system ma przypominać podziemną autostradę. Możemy poznać tę technologię bliżej na poniższym filmie:

 

 

Elon Musk, założyciel The Boring Company, jest także właścicielem SpaceX, które konkuruje bezpośrednio z amerykańskim NASA o podbój kosmosu. Tesla, która wprowadziła na światowy rynek innowacyjne samochody elektryczne, to także „dziecko” Elona Muska.

Źródło: glodniwiedzy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze