Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Elbanowski: Platforma Obywatelska odebrała rodzicom prawo głosu

dmc 21:37 18 sierpnia 2015
TELEWIZJA REPUBLIKA
Liczę na to, że jesienią dojdzie do zmiany rządu i sprawa 6-latków zostanie rozpatrzona – mówił TV Republika Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

– Temat 6-latków bardzo interesuje rodziców. Gdyby to pytanie zostało zadane w referendum, to jestem spokojny o jego frekwencje – ocenił Elbanowski. – Są badania, które pokazują, że jest to kwestia, co do której społeczeństwo najbardziej chciałoby się wypowiedzieć – dodał.

Gość Telewizji Republika stwierdził, że obywatele powinni zabrać głos także w sprawie możliwej likwidacji gimnazjów. – Liczymy na to, że te kwestie zostaną rozpatrzone również przez kolejny rząd – oświadczył.

Jego zdaniem Platforma Obywatelska "brutalnie odebrała rodzicom decyzyjność", nie tylko w sprawie 6-latków, ale również w kwestiach programu nauczania. – Są takie sytuacje, w których do szkół przychodzą ludzie bez wykształcenia i realizują zideologizowane programy, a rodzice nawet o tym nie wiedzą – powiedział Elbanowski.

– Kiedy w Sejmie został złożony wniosek o referendum to premier Donald Tusk stwierdził, że ws. 6-latków w szkołach społeczeństwo wypowiedziałoby się przeciw, dlatego nie należy o to pytać obywateli. – Szef rządu postawił się tak naprawdę ponad narodem, a jego wypowiedź była sprzeczna z konstytucją – ocenił.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze