Ekstraklasa: Sobotni remis Śląska Wrocław z Lechem Poznań

Mecz skończył się remisem
PKO BP Ekstrakalasa/Twitter

Trzecia kolejka Ekstraklasy upłynęła pod znakiem remisu. Śląsk Wrocław zremisował z Lechem Poznań 3:3. Aż pięć bramek padło już w pierwszej połowie spotkania.

Już w siódmej minucie od rozpoczęcia meczu pierwszy gol padł po stronie Lecha. Punkt zdobył Szwed Mikael Ishak. Po kolejnych piętnastu minutach gole w odstępie zaledwie dwóch minut zdobyli tym razem dla Śląska Piotr Celeban i Mathieu Scalet. Kolejne dwie bramki znów przywróciły prowadzenie Lechowi (ponowny gol Ishaka i Daniego Ramireza).

W 51. minucie wynik został jednak wyrównany przez Słowaka Roberta Picha przez rzut karny.

W tabeli Śląsk z siedmioma punktami jest liderem, natomiast Lech z zaledwie dwoma jest dopiero dziewiąty.

Rozgrywki całej trzeciej kolejki wyglądają następująco:

Jagiellonia Białystok zremisowała z Podbeskidziem 2:2, a Wisła Płock przegrała w piątek z Legią 0:1.

W sobotę Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 1:1, Warta Poznań z Piastem Gliwice 0:0, a Śląsk Wrocław z Lechem Poznań.

Dziś zmierzą się ze sobą o 15.00 Pogoń Szczecin z Wisłą Kraków, a o 17.30 Górnik Zabrze z Lechią Gdańsk.

W ostatnim meczu kolejki zmierzą się natomiast Raków Częstochowa z KGHM Zagłębie Lubin.