Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Eksplozja budynku w Wielkiej Brytanii. W środku znajdował się m.in. polski sklep

am 7:05 26 lutego 2018
twitter.com
Wczoraj wieczorem w centrum Leicester doszło do eksplozji. Powołując się na doniesienia tamtejszych mediów, w budynku znajdował się m.in. sklep z polskojęzyczną obsługą.

Wybuch miał miejsce po godz. 19 czasu lokalnego. Wybuch spowodował zawalenie się dwupiętrowego budynku. Brytyjski "The Sun" podaje, że w znajdował się tam sklep "Żabka". 6 osób trafiło do szpitala, z czego 4 są w krytycznym stanie.

Biuro prasowe sieci sklepów "Żabka" opublikowało szybko komunikat, w którym podkreślono, że nie prowadzą oni działalności poza granicami kraju. "W nawiązaniu do pojawiających się pytań dotyczących eksplozji w sklepie Leicester w Wielkiej Brytanii informujemy, że Żabka Polska nie prowadzi działalności handlowej poza rynkiem polskim" - czytamy w komunikacie.

Mieszkająca po drugiej stronie ulicy Angel Namaala powiedziała BBC, że słyszała potężny huk, jakby to było trzęsienie ziemi. – Zawalił się budynek, ludzie robili, co mogli, żeby pomóc. Rękoma usuwali cegły, ale płomienie były coraz większe i większe – relacjonowała.

Opisała również dramatyczną scenę, jak spod gruzów wyciągnięto rannego, 15-letniego chłopca.

– Myślę, że w chwili wybuchu był w mieszkaniu nad sklepem. Dałam mu swój płaszcz, inni sąsiedzi przykrywali kocami, pocieszaliśmy go do czasu przyjazdu karetki – dodała.

Policja ustosunkowała się już do incydentu jednoznacznie zaprzeczając, że wybuch był efektem ataku terrorystycznego.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze