Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ekspert ostrzega przed ekspansją Putina. "Faktycznie możemy mówić o przygotowaniach do wojny światowej”

PR 12:53 14 grudnia 2018
pixabay
Wg szefa Służby Bezpieczeństwa Informacyjnego ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Wałentyna Petrowa "faktycznie możemy mówić o przygotowaniach do wojny światowej”. Ekspert wskazał, że zajęcie Ukrainy nie jest ostatecznym celem Rosji a elementem przygotowań do szerszego ataku, który może dotknąć także Polskę.

Ukraińskie media cytują dziś wypowiedzi Wałentyna Petrowa, który ostrzegał przed działaniem Rosji.

- Jeśli spojrzymy na obecne inicjatywy wojskowe Rosji, to można powiedzieć, że są to nie tylko przygotowania do wojny z Ukrainą, lecz element szerszego rozwijania rosyjskiej machiny ofensywnej. Rozciąga się ona od Morza Północnego aż po Syrię. Faktycznie możemy mówić o przygotowaniach do wojny światowej” – powiedział Petrow.

Petrow wystąpił na prezentacji projektu „Świat 2019”, opracowanego wspólnie przez tygodniki „Ukrainskyj Tyżdeń” i „The Economist”. Petrow wskazał, że świat może czekać globalny konflikt z Rosją, o wiele silniejszą niż obecnie.

- W hipotetycznej trzeciej wojnie światowej Rosja, wzmocniona przez zasoby Ukrainy, będzie zupełnie inną Rosją – podkreślił.

Ekspert wskazał, że przyszły rok może być trudny dla Ukrainy, gdyż Rosja może ingerować w zbliżające się wybory.

- Jest to naprawdę straszliwa siła i grozi ona nie tylko Ukrainie. W jej planach jest przejście przez Ukrainę i dalej, przez Białoruś, dojść do państw bałtyckich i Polski – mówił Petrow. 

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze