Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ekspert Komisji Europejskiej, promujący ograniczenia posiadania broni, aresztowany za nielegalny handel bronią

lml 14:18 4 listopada 2016
Keary O./ flickr.com/CC
Jean-Luc Stassen, ekspert Komisji Europejskiej, został aresztowany w ubiegłym tygodniu, pod zarzutem fałszerstwa, wykorzystania sfałszowanych dokumentów oraz malwersacji.

Aresztowanie miało miejsce 27 października, po wykonaniu przez policję nakazu przeszukania w domu unijnego eksperta. Okazało się, że w domu Jean-Luc Stassen, posiada w swoim domu egzemplarz broni, który wcześniej zniknął z policyjnego magazynu. Wraz z nim zginęło 260 innych jednostek.

Policja podejrzewa, że Stassen mógł działać przy belgijskim centralnym rejestrze, a jego działalność miałaby polegać na kasowaniu wpisów w systemie, które dotyczyły broni palnej, która była przeznaczona do zniszczenia. Ekspert Komisji Europejskiej, miał w taki sposób wejść w posiadanie broni, którą później handlował na czarnym rynku. 

Stassen pracował m. in nad przygotowaniem projektu, który miał na celu ograniczenie dostęp do broni dla obywateli UE. Był także zwolennikiem konfiskaty samopowtarzalnych karabinów, które wykorzystano do zeszłorocznej masakry we Francji.

 

 

Źródło: wmeritum.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze