Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia pojadą do Wuhan. Chcą poznać genezę epidemii

DW 15:18 26 listopada 2020
Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia pojadą do Wuhanpexels.com
Do Wuhan mają wyjechać specjaliści WHO, aby zbadać, jak doszło tam do zakażenia ludzi koronawirusem SARS-CoV-2.

Najbardziej prawdopodobna hipotezą jest ta, że wirus pochodzi od zwierząt i przeskoczył na ludzi. Wielu specjalistów twierdzi, że zakażenia mogły zacząć się od nietoperzy. Nie ma jednak pewności czy patogen ten pokonał barierę międzygatunkową i przeskoczył bezpośrednio na człowieka, czy też pośredniczył w tym inny gatunek zwierząt np. łuskowce.

krw_670.

Ekspert WHO Peter Ben Embarek uważa, że szczególnie cennym źródłem informacji mogą zakażeni pracownicy marketu z Wuhan. Prawdopodobnie byli jednymi z pierwszych ofiar epidemii.

Według Embareka nic nie wskazuje na to, że koronawirus SARS-CoV-2 mógł być dziełem człowieka i wymknął się z laboratorium. Choć takie głosy pojawiały się u niektórych naukowców.

- Wraz z międzynarodowym zespołem specjalistów oraz partnerów z Chin chcemy wrócić do Wuhanu i przeprowadzić wywiady o tym, jak doszło do pierwszych zakażeń, a także wykryć inne przypadki, które nie zostały wtedy ujawnione, by sprawdzić czy jesteśmy w stanie odtworzyć początek tej historii - wyjaśnia specjalista WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że nie jest za późno na międzynarodową misję do Wuhan. Wciąż można odkryć źródło pochodzenia epidemii. 

Źródło: WHO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze