Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Eksperci ostrzegają: Musimy się liczyć z wyłączeniami prądu

dmc 18:06 20 października 2015
FLICKR/FACEMEPLS/CC BY 2.0
– Jeśli mrozy utrzymywać się będą dłużej przy bezwietrznej pogodzie, trzeba się liczyć z selektywnym wyłączaniem prądu w gospodarstwach domowych – ostrzega w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Konrad Świrski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Dziennik pisze, że z powodu remontów spółki energetyczne zaplanowały na styczeń wyłączenie bloków energetycznych o mocy aż 2,5 tys. MW. Jednak ze względu na fakt, że statystycznie jest to najmroźniejszy miesiąc w roku, prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych Henryk Majchrzak chce, by konserwacje przesunięto na inny termin.

Z kolei cytowany przez "Rz" prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej i ekspert Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Grzegorz Wiśniewski przyznaje, że po upalnym lecie sytuacja hydrologiczna w Polsce jest bardzo zła. – Jeśli teraz po suchej jesieni przyjdą mrozy, to zbiorniki zamarzną do dna i nie będzie czym chłodzić bloków – ostrzega ekspert.

Pesymistycznym scenariusz dla zwykłych obywateli kreśli również prof. Konrad Świrski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.  – Jeśli mrozy utrzymywać się będą dłużej przy bezwietrznej pogodzie (nie będą działały farmy wiatrowe – red.), trzeba się liczyć z selektywnym wyłączaniem prądu w gospodarstwach domowych – podkreśla prof. Świrski.

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze