Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzisiejsza „Polityczna kawa” była niezwykła! „Wielkanoc zawsze powinna być radosna. JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ!”

M.N. 13:40 1 kwietnia 2018
Telewizja Republika
Gośćmi programu „Polityczna kawa” Tomasz Sakiewicza w Telewizji Republika byli Dominika Figurska, Jan Pietrzak oraz Paweł Piekarczyk. Rozmawiano o wyjątkowym czasie wielkanocnym, ale również poruszono tematy Systemu Patriot, programu 500+ i wiele innych.

Kwiecień stał się dla nas dniem pamięci o rzeczach ważnych dla Polski

– Każdy miesiąc dla Polski jest pełen napięć i rocznic. W tym roku powinno nas interesować święto wielkanocne. Po wielu nieprzyjaznych okrasach powstajemy. My zawsze zmartwychwstajemy. Ten rok jest niezwykły, to 100. rocznica odzyskania niepodległości. Naród, który nie miał istnieć powstał, zmartwychwstał. To piękne – mówił nam Jan Pietrzak.

Utwór „Zakazane kwiaty”

– To było napisane w stanie wojennym. Wtedy najprostszym gestem było zostawienie kwiatów pod krzyżem papieskim – powiedział Pietrzak. – Od dwóch lat mamy władzę, na którą nie możemy narzekać. Rok 2015 oceniam jak odzyskanie niepodległej, wolnej Polski. Mamy porządnych ludzi u władzy. Codziennie łapiemy złodziei, którzy ukradli miliardy. Tę Wielkanoc obchodźmy radośnie – dodał.

– Wielkanoc zawsze w moim domu jest radosna i powinna taka być, bo Jezus zmartwychwstał. W naszym narodzie brakuje radości. Te święta powinny być niezwykle pozytywne – oceniła Dominika Figurska.

W programie poruszono również temat otrucia Skripala i jego córki Julii. Przypomnijmy: 66-letni Skripal i towarzysząca mu jego 33-letnia córka zostali znalezieni nieprzytomni w centrum handlowym Maltings w Salisbury na południu Anglii. Londyńska policja potwierdziła już, że była to próba morderstwa. Zostali otruci przy użyciu środka paralityczno-drgawkowego. Mówiono o wydalaniu z krajów rosyjskich dyplomatów. Goście Tomasza Sakiewicza stwierdzili, że w Polsce jest wiele osób, które są zbędnymi szpiegami i działają na niekorzyść naszej ojczyzny.

– Czekamy na to żeby różnych agentów wpływów spacyfikować i wyrzucić, bo nie są potrzebni w Polsce  - powiedział Pietrzak.

– Wolność będzie dana nam na tak długo jak będziemy jej pilnować – dodał Piekarczyk.

– Teraz jest szczególny czas. Mam dużo na ten temat do powiedzenia i staram się to kreować w swoich utworach – podkreślił Jan Pietrzak.

Rakiety Patriot

„Poprzez ten zakup potwierdzamy nasza wspólnotę wartości. Polska i Stany Zjednoczone, Polska i kraje partnerskie NATO w ten sposób potwierdzają swoją wspólnotę wartości i wolę wspólnej obrony wszystkich państw członkowskich NATO. To jest solidarność, której oczekujemy od naszych partnerów” – mówił premier Morawiecki. „Znakiem rozpoznawczym rządu PiS jest bezpieczeństwo w wielu wymiarach” – dodał.

Podziękowania dla Antoniego Macierewicza

– Brakowało mi tam właśnie Antoniego Macierewicza. Wiem, że taka kolej rzeczy, ale to jemu zawdzięczamy to co się wydarzyło. To on zmodernizował armię, to on wynegocjował cenę. To były bardzo dobre negocjacje. Cieszę się, że umowa została w końcu podpisana, ale brakowało mi jego osoby tam na miejscu – oceniła Figurska.

– Fakt, że takie negocjacje w ogóle się wtedy zaczęły mówiły, że patrzy się daleko w przyszłość, a poza tym świadczy to o tym, że stajemy na bardzo wysokiej półce jako państwo w rankingu kontrwywiadowczym – zaznaczył Piekarczyk.

Sondaże, które mówiły o spadku notowań Prawa i Sprawiedliwości

– Wiem na pewno, że część ludzi w służbie państwowej niezwykle ciężko pracują. To bardzo trudna praca w ciężkich warunkach. Wystawianie premii, pensji wobec tej części osób jest wyjątkowo nieprzyzwoite i niemoralne – podkreślił Piekarczyk.

– Wydaje mi się, że niech dalej opozycja robi to co robi. Niech plują na Polskę i szkalują kraj, a ich poparcie będzie tylko spadać – dodała Figurska.

– Istota działania Macierewicza i komisji, którą kieruje jest taka, że zestawia wnioski, które już istnieją z tymi, które tworzy. Na tym polega różnica. Poprzednie pomysły i te nowe są zestawiane ze sobą. To jest nowa jakość, którą wprowadziła ta władza – powiedział Piekarczyk.

– Wcześniej ludziom wydawało się, że ze złodziejstwem nic nie da się zrobić, bo i tak kradną. Teraz mamy nową jakość – oceniła Figurska.

Sukces programu 500+

– Cenniejsze od rozwoju były dla wcześniejszej władzy pieniądze, które i tak wypływały z Polski. Te pieniądze puszczone w świat wracają teraz i czynią dobro – mówił Piekarczyk.

– Ten program przywraca godność rodzinie. Został podniesiony autorytet rodziny – zaznaczyła Figurska.

Dominika Figurska wspomniała również o Wenantym Katarzyńcu, o którym wczoraj rozmawialiśmy z Tomaszem Terlikowskim. TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze