Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzisiaj ruszy pierwszy proces członka ISIS w Polsce

AS 7:47 3 kwietnia 2018
pixabay
Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ma dziś rozpocząć się proces Marokańczyka Mourada T., który jest oskarżony o bycie członkiem Państwa Islamskiego (ISIS). Mężczyzna jest pierwszym w Polsce bezpośrednim współpracownikiem ważnej osoby w strukturach terrorystycznej organizacji, który stanie przed sądem. Do zatrzymania Marokańczyka doszło na Śląsku.

Proces odbędzie się w sali katowickiego sądu okręgowego na terenie koszar policji.

Marokańczyk odpowie przed katowickim sądem za m.in. udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym - międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS). Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia. 

Zdaniem prokuratury Mourad T. był współpracownikiem werbownika ISIS, Abdelhamida Abbaouda. Odpowiadał on za organizowanie zamachów w Europie Zachodniej. W 2015 r. Abbaoud zginął podczas obławy zorganizowanej przez francuską policję. 

Prokuratura krajowa poinformowała, że oskarżony Marokańczyk pełnił rolę zwiadowcy Abbaouda. W telefonie miał m.in. instrukcje wytwarzania urządzeń wybuchowych oraz zdjęcia obiektów, w których bomby miały być użyte. 

Źródło: rmf 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze