Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś zaczyna się czterodniowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego

ar 8:05 8 marca 2021
Na debacie poruszone będą także tematy równych szans na rynku dla osób niepełnosprawnych.PAP/EPA
Debaty będą dotyczyły między innymi ochrony środowiska, zdrowia, praworządności oraz sytuacji mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii.

Spotkanie rozpocznie się od rozmów w związku z przypadającym dziś Międzynarodowym Dniem Kobiet. W trakcie debaty otwierającej sesję plenarną europosłowie mają podkreślić rolę kobiet, które są na pierwszej linii walki z Covid-19.

Dyskusje będą także prowadzone na temat przenoszenia przez firmy produkcji do krajów o mniej restrykcyjnych ograniczeniach emisji CO2. Na spotkaniu członkowie mają apelować o wprowadzenie podatku węglowego na produkty importowane z tych państw.

Z kolei we wtorek europosłowie mają zagłosować nad programem InvestEU. Ma on na celu pobudzić inwestycje, by pomóc Europie wyjść z obecnego kryzysu. Jutrzejsze dyskusje będą prowadzone także nad programem działań Unii w sektorze zdrowia w najbliższych siedmiu latach.

Na debacie poruszone będą także tematy równych szans na rynku dla osób niepełnosprawnych, blokowania geograficznego usług w Unii czy mechanizmu praworządności uzależniającego wypłatę funduszy od przestrzegania zasad państwa prawa.

Źródło: polskie radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze