Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś w Polsce spadnie mniej śniegu. Opady głównie na północnym wschodzie

mm 7:10 9 lutego 2021
W. Jargiło/PAP
Pogoda zdecydowanie się poprawi, nie będzie już tak intensywnie padało, a na północnym wschodzie, gdzie opady nadal będą obserwowane, w ciągu dnia spadnie do ok. 5 cm śniegu – powiedział rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

„Wtorek to zdecydowana poprawa pogody jeżeli chodzi o opad śniegu, o zawieje i zamiecie śnieżne oraz o jego intensywność. Oczywiście ten opad nadal będzie występował na północnym wschodzie” – poinformował Walijewski.

Temperatura maksymalna wyniesie od -10 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, ok. -6 w centrum i na zachodzie, do -1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany w porywach do 60 km/h, natomiast w górach zdecydowanie silniejszy – w porywach do 100 km/h i będzie tam powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

„Jeżeli chodzi o opady śniegu w Warszawie i w centrum, to we wtorek można powiedzieć, że będą to już dosłownie resztki śniegu” – ocenił Walijewski. Dodał, że śnieg w tych miejscach będzie już jedynie prószył. W ciągu dnia W warszawie może spaść go jedynie ok. 1 cm.

A co dalej?

„W kolejnych dniach śnieg nadal będzie obserwowany, ale nie będzie aż tak intensywny. Jutro trochę więcej śniegu spadnie w górach, natomiast od czwartku ponownie opady śniegu będą dość intensywne” – powiedział synoptyk. Dodał, że najwięcej śniegu spadnie w Polsce południowej, południowo-wschodniej oraz częściowo w centralnej.

„Ta biała zima będzie jeszcze jak najbardziej biała, natomiast jeśli chodzi o mróz to tutaj bez zmian. On nadal będzie" - zaznaczył Walijewski.

W nocy najchłodniej będzie w północno-wchodniej części kraju. „Suwalszczyzna, Białystok – tam nawet do -20 st. C, centrum od -10 do -15 st. C i na południu – też dość chłodno – im bliżej weekendu, tym ten chłód będzie bardziej odczuwalny w całym kraju. Jedynie nad morzem i na krańcach południowych będzie nieco cieplej”.

Mroźno będzie również w ciągu dnia – rano od -13, -14 st. C, potem nieco cieplej.

Źródło: PAP, IMGW/Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze