Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś ostatni dość ciepły dzień. Pojawią się jednak burze i przelotne opady

mm 7:38 21 kwietnia 2021
Warto jeszcze dziś wybrać się na spacerFot. PAP/Paweł Supernak
Dziś ostatnim w najbliższym czasie dzień z dobrą pogodą. W całym całym kraju mogą się jednak pojawić burze i przelotne opady deszczu – poinformował synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Ochłodzenie, które przyjdzie jutro utrzyma się przynajmniej do wtorku.

Dziś największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz będzie na wchodzie kraju oraz w rejonach podgórskich Sudetów. W trakcie ich trwania na metr kwadratowy może spaść ok. 10-15 litrów wody, zaś porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 60-65 km/h.

Najcieplej będzie dziś w Suwałkach, gdzie zazwyczaj jest najchłodniej. Jak wskazują synoptycy, będzie to trzeci taki dzień z rzędu, gdy region ten jest najcieplejszym w kraju. Termometry pokażą tam do 16-17 st. C.

W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie ok. 15 st. C. Nieco chłodniej będzie na południu, tam ok. 12-13 st. C, zaś nad morzem - ok. 10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Po południu do Polski zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie mroźne powietrze, które w nocy obejmie niemal cały kraj, a w czwartek dotrze do samych krańców wschodnich i południowych. Z kolei za nim pojawi się kolejny, jeszcze chłodniejszy front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Źródło: PAP, IMGW, TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze