Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś odbyło się spotkaniu szefów rządów Polski i Macedonii. "Jesteśmy sojusznikami w bardzo wielu wymiarach"

am 10:56 28 czerwca 2018
twitter.com
– Polska pomaga Macedonii w tym, co robi w zakresie migracji; armie obu krajów współpracują w Afganistanie; widać, że jesteśmy sojusznikami w bardzo wielu wymiarach – stwierdził dziś premier Mateusz Morawiecki, tuż po spotkaniu z szefem macedońskiego rządu Zoranem Zaewem.

Podczas konferencji prasowej, polski premier zwrócił uwagę na istotę działań Macedonii w zakresie napływu uchodźców do Europy. – To, co Macedonia (...) robi w zakresie migracji, w zakresie uchodźców, jest bardzo ważne – podkreślił.

W trakcie rozmowy szefów rządów, podniesiono temat koncepcji Trójmorza. – Wspomniałem panu premierowi (Macedonii) o Via Carpatia, o naszym wielkim projekcie infrastrukturalnym w kontekście Trójmorza, w kontekście połączenia Europy Północnej z Południową, co z całą pewnością wesprze wymianę gospodarczą, wymianę handlową, inwestycje w naszym regionie – mówił polski premier.

Szef rządu podkreślił też, że armie obu krajów "blisko współpracują" ze sobą w Afganistanie. – Widać, że już jesteśmy sojusznikami w bardzo wielu wymiarach – oświadczył.

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze