Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś obrady okrągłego stołu ws. sytuacji w oświacie, ale... Broniarz się chyba nie wybiera!

am 8:09 26 kwietnia 2019
Dziś o godz. 12.00 na PGE Stadionie Narodowym rozpoczną się obrady okrągłego stołu edukacyjnego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie w nich uczestniczyło 80 osób. Prace w podstolikach odbędą się 30 kwietnia, a dalsze w kolejnych tygodniach.

W południe na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się oświatowy "okrągły stół" . Zaproponowana przez premiera Mateusza Morawieckiego debata ma być poświęcona jakości polskiej edukacji oraz poszukiwaniu dróg porozumienia między środowiskami z nią związanymi. W okrągłym stole wezmą udział między innymi nauczyciele, przedstawiciele samorządów, rodzice i grono ekspertów. W sumie 80 osób.

Jak powiedział szef kancelarii prezesa rady ministrów Michał Dworczyk, obrady rozpoczną się od wystąpienia premiera. Po szefie rządu głos zabierze wicepremier Beata Szydło. Następnie przewidziane są wypowiedzi nauczycieli, uczniów, ekspertów i polityków. Później, jak mówi minister Michał Dworczyk zebrani podzielą się na cztery stoliki. - Jeden dotyczy jakości edukacji prowadzącą będzie wiceminister edukacji Marzena Machałek. Drugi będzie dotyczył ucznia w systemie edukacji - poprowadzi go wiceminister Piotr Muller. Trzeci podstolik, który zajmie się tematem - nauczyciel w systemie edukacji - poprowadzi go wiceminister Maciej Kopeć i czwarty podstolik - nowoczesna szkoła, którego pracę będzie koordynował wiceminister Marcin Ociepa - mówił w trakcie konferencji prasowej Michał Dworczyk.

Prace w podstolikach tematycznych mają się odbyć we wtorek 30 kwietnia, a kolejne obrady - w najbliższych tygodniach.

Dokładny harmonogram ma być wypracowany w czasie pierwszych spotkań. Udziału w okrągłym stole odmówiły ZNP i Forum Związków Zawodowych. "Solidarność" oświatowa wystąpi w roli obserwatora. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze