Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś mija 13 lat od przystąpienia Polski do UE

ds 12:01 1 maja 2017
Polska jest ważnym członkiem Unii Europejskiej: uczestniczy w najważniejszych debatach o przyszłości UE, polityki migracyjnej, klimatycznej i gospodarczej – podało dziś polskie MSZ. 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do UE.

–- Symbolicznym momentem było złożenie 8 kwietnia 1994 roku przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach formalnego wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej. Cztery lata później rozpoczęły się właściwe negocjacje akcesyjne z UE – napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pierwszym krokiem – jak dodał MSZ – było podpisanie 16 grudnia 1991 r. Układu Europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie pomiędzy Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi.

MSZ przypomniało na swojej stronie, że 7 i 8 czerwca 2003 r. odbyło się referendum akcesyjne, w którym 77,45 proc. Polaków opowiedziało się za członkostwem w UE. Rok później - 1 maja 2004 r.

Polska wstąpiła do Unii Europejskiej razem z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą.

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Polska, UE


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze