Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości. "Liderzy ugrupowania poruszą temat rolnictwa"

am 9:21 6 kwietnia 2019
Twitter/ pisorgpl
Dziś na Kurpiach, w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Weźmie w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Obaj politycy mają zabrać głos.

W czasie trwającej obecnie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, PiS co tydzień w sobotę organizuje konwencje regionalne; ostatnia odbyła się w Gdańsku. Cykl konwencji zainaugurowano spotkaniem w Jasionce pod Rzeszowem, które odbyło się na początku marca. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach. 

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu.

Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans. W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze