Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś 76. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

ap 8:02 10 sierpnia 2016
Flickr/ Piotr Pawłowski/ CC BY-ND 2.0
Mszą świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie rozpoczęły się uroczystości związane z 76. miesięcznicą katastrofy smoleńskiej.

O godz. 19 - tradycyjnie już - w archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela odbędzie się Msza święta w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

Po Mszy jej uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie tuż po tragedii z 10 kwietnia spontanicznie zgromadzili się mieszkańcy miasta. Tam głos zabierze prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Uroczystości 76. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej zbiegają się z rozpoczęciem zbiórki publicznej na rzecz budowy pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ku czci pozostałych ofiar. Wczoraj jej start ogłosili na konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości. Pomniki moją stanąć w Śródmieściu Warszawy, prawdopodobnie na Krakowskim Przedmieściu w ósmą rocznicę tragedii.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze