Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Dziennikarski Poker". Dr Targalski: obserwuję coraz szybszą bolszewizację Demokratów w USA

JJ 19:04 20 stycznia 2021
Jak w każdą środę program "Dziennikarski Poker" prowadzi redaktor naczelna TV Republika Dorota Kania. Gościem jest dr Jerzy Targalski. Rozmowa dotyczy dzisiejszego zaprzysiężenia nowego prezydenta USA Joe Bidena, a także cenzurowania byłego już przywódcy, Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.

– Bez znaczenia, czy to Kamala Harris, czy Joe Biden. Myślę, że kurs w tej chwili będzie polegał na negowaniu wszystkich decyzji Donalda Trumpa. Podobnie jak w Polsce, gdy Platforma Obywatelska objęła władzę po pierwszych rządach PiS-u, to wszystko odkręcała na złość. Tak samo teraz, wszystko co zrobi Biden, będzie na odwrót do decyzji Trumpa - ocenił dr Targalski, pytany przez redaktor Kanię, czy polityka Białego Domu będzie od teraz rzeczywiście polityką Joe Bidena, czy raczej wiceprezydent Kamali Harris. 

– Jeżeli Demokraci wpuszczą do Stanów Zjednoczonych te 11 mln latynosów, to przewidziana jest także szybka ścieżka uzyskania obywatelstwa, to mają zapewnione 11 mln głosów w kolejnych wyborach - wskazał politolog.

– Tak jak zrobili francuscy socjaliści, wpuszczając do Europy Zachodniej muzułmanów. Źle to bardzo wygląda, bo oprócz takich propagandowych, symbolicznych gestów, jak z tym transwestytą, to polityka będzie prowadzona na zasadzie odwrotności - podkreślił. 

– Przede wszystkim nie będzie powrotu do status quo, ponieważ zostanie bardzo uszczuplona, jeśli nie zniszczona klasa średnia, ponieważ drobne biznesy i przedsiębiorstwa nie przetrzymają wszystkich tych lockdownów - dodał, pytany o możliwość powrotu do sytuacji sprzed pandemii koronawirusa, także w samych Stanach Zjednoczonych.

– Chińczycy na pewno wykorzystują pandemię, bo to jest miejsce dla ich produkcji. Po drugie, umożliwi im przejęcie części biznesu, ale to nie tylko Chińczycy, bo to też polityka w interesie dużych korporacji, ale moim zdaniem krótkowzroczna - ocenił.

-Czy konserwatywne imperium medialne ma szansę na to, by być silnym dobrze słyszalnym głosem? - zapytała redaktor Dorota Kania, nawiązując do wypowiedzi prof. Marka Jana Chodakiewicza, którego zdaniem były już prezydent USA powinien stworzyć własne imperium medialne w odpowiedzi na cenzurę, którą został w ostatnim czasie doktnięty.

– Pierwszym pomysłem byłoby właśnie zbudowanie takiej samej wielkiej korporacji. Jednak to jest pomysł realny tylko wtedy, gdy stosunki rynkowe zostaną utrzymane. Bo jaką ma pani gwarancję, że Demokraci nie rozszerzą swoich represji ekonomicznych? Przecież mogą je zastosować także w odniesieniu do takiego hipotetycznego imperium medialnego Trumpa. Jak budować takie imperium w sytuacji, gdy Demokraci dokonują zamachu na wolność gospodarczą? - pytał retorycznie dr Targalski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze