Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzień Weterana w Rzeszowie. SPRAWDŹ plan obchodów święta

am 10:58 2 czerwca 2019
Msza w intencji żołnierzy poległych na misjach, apel pamięci, resortowe odznaczenia i medale oraz wojskowy piknik. To plan centralnych obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. W tym roku weterani z całej Polski świętują w Rzeszowie. W obchodach weźmie udział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Od ośmiu lat weterani spotykają się w innym miejscu Polski. Obchody Dnia Weterana były, między innymi, we Wrocławiu, w Warszawie, Giżycku i Kielcach, teraz czas na Rzeszów. Z uczestnikami wojskowych misji będzie można spotkać się w parku Jedności Polonii z Macierzą, tuż obok pomnika generała Sikorskiego. 

Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich pułkownik Dariusz Lewandowski powiedział, że Dzień Weterana jest momentem, w którym przypomina się o tych ludziach i organizowane są zbiórki, między innymi, na protezy. Brygada w tym roku w Rzeszowie w ramach Dania Weterana, wystawi oddział reprezentacyjny. 

Oprócz apelu pamięci, wyróżnień i odznaczeń, w trakcie uroczystości zostanie zaprezentowana drużyna weteranów, która za rok pojedzie do Hagi. Tam odbędą się igrzyska Invictus Games. Polacy w zawodach wezmą udział po raz drugi. 

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa wprowadziła, uchwalona w 2011 roku, ustawa o weteranach. Rok później 29 maja obchodzono po raz pierwszy to święto. Tego samego dnia przypada także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze