Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzień promocji oficerskiej! 378 żołnierzy otrzymało pierwszy stopień oficerski

AS 18:36 9 sierpnia 2019
mon.gov.pl
- Dzień promocji oficerskiej jest jednym z najważniejszych w życiu oficera. Ten podniosły moment to ukoronowanie Waszych starań, spełnienie marzeń i ambicji. Droga, która doprowadziła Was do tego miejsca, nie była łatwa. Dzisiejszy dzień to pierwszy sukces w Waszej karierze oficerów Wojska Polskiego - napisał w liście do żołnierzy minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

W piątek 9 sierpnia br. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się uroczysta promocja 378 żołnierzy na pierwszy stopień oficerski, podporucznika Wojska Polskiego. Ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka na uroczystości reprezentował Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.

Szef MON gratulując studentom awansu na stopień oficerski zwrócił uwagę, że służba wojskowa to ogromny zaszczyt, ale jednocześnie duża odpowiedzialność. - Służba oficera Wojska Polskiego niejednokrotnie będzie od Was wymagała ciężkiej pracy i zaangażowania. Dlatego dziękuję za decyzję o wyborze tej ścieżki kariery. Jestem pewien, że przyniesie ona wiele satysfakcji. Życzę Wam pomyślności i powodzenia w służbie - napisał w liście.

- Odebraliście znakomite wykształcenie, już dziś stajecie się elitą polskich Sił Zbrojnych. Postanowiliście związać Waszą przyszłość, Wasze talenty, zdolności, umiejętności, Waszą pracę poświęcić dla dobra Ojczyzny, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Pokładamy w Was ogromne nadzieje, nie zawiedźcie ich! – powiedział do zgromadzonych żołnierzy wiceminister Tomasz Zdzikot.

Jak zaznaczył dla niego, jako wiceministra nadzorującego pracę wojskowych akademii jest zaszczytem i honorem móc uczestniczyć w jednym z najważniejszych dla żołnierzy dni. -  Przysięga wojskowa, uroczysta promocja oficerska to wydarzenia, które będziecie wspominać i przekazywać wspomnienia o nich swoim bliskim – mówił wiceszef MON.

Uroczystość na placu Piłsudskiego zakończyła uroczysta defilada wojskowa.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze