Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzięki 500 plus ludzie kupują więcej. Znacząco wzrosła sprzedaż w Biedronce

mg 13:56 29 lipca 2016
facebook.com/mrpipsRP
Od kwietnia wypłacane są świadczenia na dzieci 500 plus. Drugi kwartał tego roku wypadł nadzwyczaj dobrze, jeśli chodzi o sprzedaż w Biedronce – informuje "Puls Biznesu". Zyski świadczą o tym, że program dobrze wpływa na konsumpcję.

Sprzedaż skoczyła o 9,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku – pisze "Puls Biznesu". Uwzględniając otwarcia nowych sklepów, wzrost sięgnął 10,2 proc.

Przedstawicielka Biedronki Ana Luisa Virginia podkreśliła, że 500 plus wpływa na wyższą konsumpcję. – Biedronka była dobrze przygotowana do tego, aby wykorzystać efekt programu i spodziewamy się jego pozytywnego wpływu na wyniki w kolejnych kwartałach – dodała.

Prawie 5 mld zł trafiło do rodzin

– W ciągu pierwszych 3 miesięcy wpłynęło 2,61 mln wniosków, z czego 20 proc. zostało złożonych online. Wypłacono już 9,81 mln świadczeń, czyli około 4,89 mld złotych trafiło do polskich rodzin – powiedziała na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. – W pierwszym miesiącu złożono 78 proc. wszystkich wniosków z tytułu programu "Rodzina 500 plus" – dodawała.

Źródło: Puls Biznesu, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze