Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziedziczak: Elementem tożsamości Europy, poza antykiem, jest chrześcijaństwo, czy to się komuś podoba, czy nie

am 10:10 29 października 2017
telewizjarepublika.pl
– Ci sami ludzie, którzy mają na ustach tyle pięknych haseł o tolerancji i wolności, są skrajnie zacietrzewieni antychrześcijańsko, chcą wykluczyć chrześcijaństwo z życia publicznego - mówił wiceszef MSZ Jan Dziedziczak portalowi wPolityce.pl, odnosząc się do decyzji Francuskiej Rady Stanu dot. usunięcia krzyża z pomnika papieża.

– To bardzo smutna historia i Europa pokazuje takimi przypadkami, że jest tak naprawdę w głębokim kryzysie. Pamiętajmy, że elementem tożsamości Europy, poza antykiem, jest właśnie chrześcijaństwo, czy to się komuś podoba, czy nie. I tak jak mówił św. Jan Paweł II, nie da się zrozumieć Europy bez Chrystusa. Próby usuwania korzeni chrześcijańskich traktujemy jako ich całkowite niezrozumienie - kontynuował Dziedziczak.

Nie stronił też od przypomnienia fundamentów, na których Europa została utworzona. –  Polska zawsze powtarza w swoich działaniach międzynarodowych na forum europejskim, że my chcemy realizować to, co proponowali wielcy ojcowie założyciele wspólnoty europejskiej po II wojnie światowej - Schuman, Adenauer i de Gasperi. To była Europa narodów oparta na wartościach - dodał.

Jan Dziedziczak odniósł się też do decyzji premier Szydło określając ją jako wspaniałą deklarację, świadczącą o zrozumieniu idei europejskich.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze