Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dzieci i żołnierze łączą siły! Pierniki oraz kartki świąteczne trafią do Powstańców Warszawskich

AR 14:18 18 grudnia 2020
Dla maluchów akcja miała wymiar edukacyjny, wychowawczy i obywatelski, dla żołnierzy stała się motywacją do dalszego wspierania naszych bohaterów.materiały prasowe
300 pierników i kartki świąteczne trafią w najbliższych dniach do Powstańców Warszawskich. Będzie to możliwe dzięki współpracy warszawskich przedszkoli, Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

Święta to czas szczególny. Dzieci, przygotowując świąteczne kartki, uczą się, że wystarczy mały gest, by komuś sprawić przyjemność. Laurki przekażą pozytywną energię seniorom w tym trudnym okresie. Kartki świąteczne zostały wykonane własnoręcznie przez dzieci z Publicznego Przedszkola Edulica oraz Edulica 1 w Warszawie. Dodatkowo dzieci wykonały pierniki, które stały się symbolicznym wyrazem wdzięczności i żywej pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, uznania ich odwagi, poświęcenia i ofiarności.

Dla maluchów akcja miała wymiar edukacyjny, wychowawczy i obywatelski, dla żołnierzy stała się motywacją do dalszego wspierania naszych bohaterów.

– Nasz dług wdzięczności wobec Powstańców Warszawskich jest nie do spłacenia. Staramy się być blisko nich nie tylko w tym szczególnym czasie, ale przez cały rok udzielamy wsparcia naszym kombatantom, dziękując im za walkę o odzyskanie wolności przez Polskę - wyjaśnia . chor. Adrian Dubiel, koordynator wsparcia kombatantów 6 Mazowieckiej BOT.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT w wakacje przyłączyli się do wsparcia Powstańców Warszawskich i codziennie dostarczają im ciepłe posiłki. Przez kolejne tygodnie żołnierze pokonali dziesiątki kilometrów, dostarczając obiady pod drzwi seniorów. Stali się słuchaczami żywych lekcji historii, a teraz dodatkowo staną się łącznikami między dziećmi a Powstańcami Warszawskimi.

- Kartki świąteczne i pierniki dzieci przekazały żołnierzom z samodzielnej kompanii logistycznej 6 MBOT, a ci przekazali je pracownikom Domu Wsparcia Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. Tam zostały już podzielone między podopiecznym Domy Wsparcia i ruszyły razem z naszymi żołnierzami w drogę do kombatantów - informuje st. szer. Marlena Rosłaniec, rzecznik prasowy 6 Mazowieckiej Brygady OT.

laurki_dla_powstancow_5__670

Dostarczanie ciepłych obiadów do Powstańców Warszawskich, to jedna z form wsparcia kombatantów przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na ternie całego kraju. Terytorialsi utrzymują stały kontakt telefoniczny z ponad 300 seniorami – bohaterami. Żołnierze 6MBOT aktywnie wspierają blisko 50 kombatantów odpowiadając na ich bieżące potrzeby, m.in. związane z zakupem środków spożywczych oraz leków oraz pomagają w załatwianiu spraw urzędowych.

Źródło: WOT

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze