Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Działania służb przeprowadzono sprawnie". Wojewoda na miejscu wypadku autobusu

ajg 13:52 6 marca 2021
Służby podczas akcji ratunkowejFot. PAP/Darek Delmanowicz
Akcja służb po wypadku ukraińskiego autokaru na A4 została przeprowadzona w bardzo sprawny sposób - podkreśliła w sobotę wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda podczas konferencji prasowej w Rzeszowie złożyła wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku. Leniart poinformowała, że po informacji o wypadku do zdarzenia skierowano Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

- Służby zgłosiły się na miejscu zdarzenia w ciągu 10 minut od momentu otrzymania sygnału z dyspozytorni. Działania zostały bardzo sprawnie przeprowadzone - powiedziała.

Wojewoda podziękowała przy tym służbom za działania. Jak dodała, na miejscu wypadku stwierdzono 5 ofiar śmiertelnych oraz 39 osób wymagających hospitalizacji.

Ewa Leniart dodała, że obecnie w szpitalach przebywa 29 osób, w tym 14 w stanie ciężkim. Autobusem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę kilka minut po północy na autostradzie A4, kiedy to ukraiński autobus uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie w bariery i przewrócił się do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Dyżurny z podkarpackiej GDDKiA poinformował, że autobus jechał w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 30 zastępów straży pożarnej. Wykorzystano również śmigłowce do transportu ciężej poszkodowanych. Ranni zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, szpitala w Rudnej Małej oraz szpitali powiatowych w Przeworsku i Lubaczowie. Osoby, które nie odniosły obrażeń zostały zakwaterowane w bursie w Jarosławiu. Na miejscu wypadku pracowało 19 zespołów ratownictwa medycznego.

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom wypadku. „Jestem głęboko wstrząśnięty informacjami o wypadku ukraińskiego autokaru. Składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim naszym ukraińskim ptrzyjaciołom” - możemy przeczytać w prezydenckim wpisie na Twitterze.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">I am deeply saddened by terrible news about the crash of a Ukrainian bus on A4/near Kaszyce in which 6 people lost their lives and several dozen were injured. My sincerest condolences to the families of the victims and all our Ukrainian friends <a href="https://twitter.com/ZelenskyyUa?ref_src=twsrc%5Etfw">@ZelenskyyUa</a> !</p>&mdash; Andrzej Duda (@AndrzejDuda) <a href="https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1368138414390968321?ref_src=twsrc%5Etfw">March 6, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze