Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Działacze pro-life chcą zebrać milion podpisów pod projektem "Zatrzymaj aborcję"

EmaPob 20:30 8 kwietnia 2017
Telewizja Republika
Fundacja Życie i Rodzina chce zebrać milion podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. - Jedynie taka liczba podpisów może przekonać rządzących, by uchwalić prawo chroniące nienarodzone dzieci – powiedziała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Fundacja ma zamiar w sierpniu tego roku zawiadomić marszałka Sejmu o utworzeniu komitetu inicjatywy obywatelskiej, a na początku jesieni rozpocząć zbiórkę podpisów pod projektem. Zgodnie z prawem ma na to trzy miesiące. Pod projektem obywatelskim należy zebrać co najmniej 100 tys. osób.

– W ubiegłych latach, jeśli zsumować wszystkie zbiórki pod projektami antyaborcyjnymi, to podpisów było już w sumie ponad 2 mln. My liczymy na to i tak celujemy, żeby tym razem zebrać milion. Wiemy, że to jest taka liczba, żeby przekonać rządzących do tego, żeby wreszcie takie prawo uchwalić – mówiła Kaja Godek.

– Ten projekt będzie poprawiał sytuację prawną dzieci nienarodzonych, ale również będzie poprawiał sytuacje kobiet ciężarnych dlatego, że nie zgadzamy się na wytwarzanie takiego sztucznego podziału, że albo dobro matki albo dobro dziecka. Dobro dziecka i dobro matki idą ze sobą w parze. Kobieta, którą prawo chroni przed dokonaniem aborcji jest bezpieczna, ponieważ dokonanie aborcji ma również bardzo złe konsekwencje dla niej samej – wskazała Kaja Godek.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze