Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dwukrotnie więcej sportowców w programie "Team 100". Świetna inicjatywa ministra Bańki

am 21:45 31 stycznia 2018
Twitter.com/@WitoldBanka
– Już 200 beneficjentów, w tym z niepełnosprawnościami, liczy program „Team 100” - podaje minister sportu Witold Bańka. Założeniem programu jest stawianie na młodych sportowców, finansowe wspieranie ich rozwoju.

– Zaczynaliśmy od grupy 100 zawodników, później dołączyli kolejni, a dziś mamy 200 wspaniałych sportowców, w tym grupę paraolimpijczyków mówił minister Bańka podczas środowej konferencji prasowej na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Projekt obejmuje obecnie 200 sportowców w wieku 18-23 lata. Minister zaznacza też, że 127 beneficjentów programu zdobyło w ubiegłym roku 98 medali na mistrzostwach świata i Europy, w tym 22 złote.

– Program jest skuteczny. Nasza grupa fantastycznych sportowców wywalczyła 98 medali różnych kategorii wiekowych MŚ i ME, począwszy od juniorów, poprzez młodzieżowców, po najważniejszą – seniorów – mówił inicjator „Team 100”.

Projekt powstał z inicjatywy ministra sportu, we współpracy z Fundacją Narodową i Instytutem Sportu. Zakłada wspieranie młodych sportowców, przygotowujących się do igrzysk w Tokio w 2020 roku. Każdy z uczestników otrzymuje rocznie 40 tys. zł, którymi sam dysponuje i przeznacza na wybrane przez siebie cele.

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze