Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dwudniowa wizyta szefa NATO w Polsce. Ostatnie przygotowania do szczytu w Warszawie

mg 7:03 30 maja 2016
nato.int
Dziś rozpocznie się dwudniowa wizyta sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga w Warszawie. Spotka się on m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. W planach jest także wykład otwarty na Uniwersytecie Warszawskim.

Sekretarz generalny NATO spędzi w Warszawie dwa dni. Przez ten czas spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim i ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Jens Stoltenberg wygłosi także wykład otwarty na Uniwersytecie Warszawskim.

Wizytę Stoltenberga tydzień temu zapowiedział na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Według podanych przez niego informacji, nasz kraj w najbliższym czasie odwiedzi również szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini. CZYTAJ WIĘCEJ...

Szczyt Sojuszu w Warszawie

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie (PGE Narodowy). Będzie wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych w Polsce spotkań na szczeblu międzynarodowym. Jak podkreśla Ministerstwo Obrony Narodowej, agenda szczytu będzie dotyczyła implementacji postanowień poprzedniego spotkania liderów państw Sojuszu w Newport w Walii, jak i uzgodnień dotyczących obrony i odstraszania na wschodniej flance NATO.

Źródło: telewizjarepublika.pl, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze