Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Przyspieszenie prac Senatu w sprawie "tarczy antykryzysowej" to dobra decyzja

AS 17:55 28 marca 2020
Telewizja Republika
Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, jest zdania, że przyspieszenie prac Senatu w sprawie "tarczy antykryzysowej" to dobra decyzja. Prosili o to prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Minister Michał Dworczyk, ma również nadzieję, że specustawa jak najszybciej wejdzie w życie. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział niezwłoczne jej podpisanie.

Jak mówił minister Dworczyk, przepisy będą wsparciem dla firm, pracodawców i pracowników.

Szef KPRM zapewnił również, że rząd na bieżąco analizuje rozszerzanie się epidemii koronawirusa i podejmuje decyzje. Jak mówił, nie można jednak przewidzieć, w jaki sposób rozwinie się sytuacja w nadchodzących dniach.

Minister Michał Dworczyk powiedział również, że - jego zdaniem - obecnie brak jest przesłanek do tego, by przesunąć zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie. Jak powiedział, by to zrobić, niezbędne jest spełnienie pewnych przesłanek konstytucyjnych w tym wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

- Dzisiaj państwo działa w oparciu o ustawy, również specustawy, które zostały przyjęte po to, żeby walczyć z epidemią i nie ma podstaw prawnych do tego, żeby stan nadzwyczajny wprowadzać - dodał Michał Dworczyk.

Dziś kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w Polsce mieli przedstawić minister zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny.

Jak poinformował Michał Dworczyk, zespół podejmie również tematy kwarantanny - w której znajduje się obecnie ponad 100 tysięcy osób oraz uzupełnienia braków materiałów ochrony medycznej.

 

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze