Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Premier Morawiecki przedstawi liderom UE "plan Marshalla" dla Białorusi

JJ 14:25 14 września 2020
Szef KPRM Michał DworczykTwitter/Kancelaria Premiera
– Wszystkim politykom niezależnie od reprezentowanego środowiska chodzi o suwerenność Białorusi; możemy różnić się w szczegółach, ale cel nadrzędny jest bezdyskusyjny - mówił po spotkaniu premiera z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Białorusi szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera zaznaczył, że spotkanie trwało ponad trzy godziny, a dyskusję ocenił jako merytoryczną i owocną.

 

– Wszystkim politykom niezależnie od tego, jakie środowisko polityczne, klub czy koło reprezentują chodzi o kwestię najistotniejszą, czyli suwerenność Białorusi. Różnimy się w drogach dojścia do tego, możemy różnić się w kwestiach związanych ze szczegółami, tutaj Konfederacja podkreślała kilkakrotnie rozbieżność tych poglądów, ale cel nadrzędny - suwerenność Białorusi, która w konsekwencji daje też bezpieczeństwo i stabilność dla Polski jest bezdyskusyjna - powiedział Dworczyk na konferencji prasowej.

 

Relacjonował, że w trakcie spotkania szef rządu przedstawił działania Polski na forum międzynarodowym w sprawie Białorusi, a także najbliższe działania polskiego rządu w tej kwestii na arenie międzynarodowej.

Dworczyk poinformował, że sytuacja na Białorusi będzie także jednym z głównych tematów międzyrządowych konsultacji polsko-litewskich, które odbędą się 16-17 września na Litwie.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze