Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: postulaty nauczycieli są słuszne, ale musimy dochodzić do tych oczekiwań stopniowo

PR 9:49 1 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Goszcząc w RMF FM, Michał Dworczyk mówił m.in. o proteście nauczycieli. - Postulaty nauczycieli są absolutnie słuszne, natomiast musimy dochodzić do tych oczekiwań stopniowo - podkreślił szef KPRM.

W poniedziałek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbywa się kolejne nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego o sytuacji w oświacie. Dworczyk, pytany był w RMF FM czy w związku z zapowiedzią strajku zaplanowane egzaminy są niezagrożone.

- Egzaminy w tym roku się odbędą. Jestem przekonany, że nauczyciele są odpowiedzialni, nie będą podejmowali działań, które narażą dzieci na dodatkowy stres. W czasie egzaminów mamy dostatecznie dużo stresujących sytuacji – podkreślił minister.

Szef KPRM stwierdził, że dążenia protestujących są słuszne, jednak nie na się ich zrealizować jednorazowo.

- Postulaty nauczycieli są absolutnie słuszne, nauczyciele powinni zarabiać więcej. Natomiast też musimy dochodzić do tych oczekiwań stopniowo - zaznaczył.

Dworczyk przypomniał, że rząd zaplanował już kolejne podwyżki dla nauzcycieli.

- W przyszłym roku są planowane kolejne podwyżki, premier Mateusz Morawiecki mówił o tym, chciałby żeby średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego oscylowało na poziomie 6 tys. zł - przypomniał Dworczyk.

 

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze