Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Polska i Węgry walczą o przyszłość Unii Europejskiej, walczą o to, żeby Unia była trwała i przewidywalna

JD 20:27 8 grudnia 2020
Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk. premier.gov.pl/Adam Guz /KPRM
Gościem programu "W Punkt" był Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

- Dziś z wizytą w Warszawie był premier Viktor Orban. Nasze stanowiska są zbieżne. Polska i Węgry walczą o przyszłość Unii Europejskiej, walczą o to żeby Unia była trwała i przewidywalna - powiedział Michał Dworczyk.


- Musimy się opierać na traktatach, musimy przestrzegać prawa unijnego i nie możemy się zgodzić na tego typu propozycje, które poza traktaty i ustalenia liderów unijnych wykraczają. Tu jest absolutna zgoda i nasi liderzy będą prezentować jedno stanowisko - wyjaśnił szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

-  Musimy przygotować wiele aspektów (...) Część szczepionek jest bardzo wymagająca. Wszystkie trzeba przewozić w ramach “zimnego łańcucha transportu” - poinformował Dworczyk.

- Program, który przedstawiliśmy (...) chcemy jeszcze przedyskutować i bardzo szeroko skonsultować (…). W efekcie chcemy przyjąć gotowy dokument 15 grudnia, czyli we wtorek na posiedzeniu rządu - zadeklarował Dworczyk.

- Do 11 grudnia trwa nabór podmiotów prowadzących działalność leczniczą które chcą się włączyć w ten program - dodał.

- Zadaniem rządu jest przedstawić rzetelną informację na temat szczepionki i szczepień a potem przeprowadzić kampanię profrekwencyjną. Planujemy takie działania, 15. grudnia ruszy strona internetowa dedykowana szczepieniom oraz specjalna infolinia poświęcona tej problematyce - podsumował szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze