Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Pan Berczyński w rozmowach offsetowych w ogóle nie uczestniczył. Wynika to ze spisu osób, które brały udział w spotkaniach

EmaPob 21:10 4 maja 2017
Telewizja Republika
– Parlamentarzyści PO powołując się na artykuł 19. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zażądali wglądu w dokumenty dotyczące negocjacji offsetowych, w których rzekomo miał brać udział dr Berczyński. Dr Berczyński nie brał jednak udziału w żadnym etapie negocjacji. Parlamentarzyści PO mają jednak prawo z takim wnioskiem się zwrócić, a my jako rząd, który przestrzega prawa, udostępnimy te dokumenty. Na tym polega dobra zmiana, ze nie postępujemy jak rząd PO, który w 2012 odmówił posłowi Czartoryskiemu dostępu do informacji. Jesteśmy transparentni, nie mamy nic do ukrycia, pełną dokumentację parlamentarzyści otrzymają jutro - mówił Michał Dworczyk.

Gościem programu "Wolne Głosy Wieczorem" był wiceminister obrony narodowej, Michał Dworczyk.

"Pan Berczyński w rozmowach offsetowych w ogóle nie uczestniczył. Wynika to ze spisu osób"

– Pan Berczyński w rozmowach offsetowych w ogóle nie uczestniczył - mówił sekretarz stanu w MON. - Wynika to ze spisu osób, które brały udział w spotkaniach. Jedno z pytań parlamentarzystów PO dotyczy okresu, kiedy toczy się obecne postępowanie na zakup śmigłowców.Oczywiście te dokumenty parlamentarzyści otrzymają, będziemy jednak bardzo jasno podkreślali, że ci posłowie, biorą na siebie bardzo dużą odpowiedzialność. W tych dokumentach znajdują się informacje, które w przypadku ujawnienia, mogą unieważnić obecne negocjacje. Zgodnie z przepisami, parlamentarzyści nie mają prawa ujawniać takich informacji, ale kilkakrotnie byliśmy świadkami, jak w ramach interesu partyjnego PO łamało prawo. Miejmy nadzieję, że wykażą się oni troską o państwo i te informacje nie trafią do podmiotów nieuprawnionych - powiedział Michał Dworczyk. 

"Negocjacje zakończyły się, ponieważ francuski koncern nie był zainteresowany wypełnieniem zobowiązań offsetowych, które musiały być wypełnione"

– Prawo jest prawem - powiedział Dworczyk. - Ustawodawca kiedyś określił dostęp posłów do dokumentów i nie mamy prawnej możliwości ograniczania tego dostępu. Powinniśmy wierzyć i zakładać, że te osoby są odpowiedzialne i nie będą działać na szkodę państwa polskiego. Te obawy oczywiście towarzyszą nam, bo doświadczenie nauczyło nas, że z tym bywa różnie - podkreślił Dworczyk.

– Rozmowy z francuskim Airbusem nie zostały zerwane - mówił poseł PiS. - Negocjacje zakończyły się, ponieważ francuski koncern nie był zainteresowany wypełnieniem zobowiązań offsetowych, które musiały być wypełnione. Przede wszystkim to był czynnik ekonomiczny i do tego zobowiązuje rząd ustawa. Bez wynegocjowania offsetu, nie można takiego kontraktu podpisać i zrealizować zamówienia. Mimo dużej elastyczności ze strony Ministerstwa Rozwoju, strona francuska nie wykazała chęci wypełniania zobowiązań offsetowych, dlatego te negocjacje zostały zakończone - powiedział Dworczyk.  

"Konflikt między Antonim Macierewiczem, a prezydentem Dudą, to jest sytuacja wykreowana przez media, które chciałyby widzieć tego rodzaju problemy"

– Konflikt między Antonim Macierewiczem, a prezydentem Dudą, to jest sytuacja wykreowana przez media, które chciałyby widzieć tego rodzaju problemy, a takich problemów po prostu nie nie ma. Mogliśmy to zauważyć na wczorajszych uroczystościach. To, co jest pretekstem do snucia teorii o rzekomym napięciu, to jest wymiana listów między MON, a kancelarią prezydenta. W wymianie korespondencji, tworzeniu notatek i opisywaniu rozmów, nie ma nic nadzwyczajnego. Jest to pamięć instytucjonalna, by ci, którzy przyjdą do tych instytucji, mieli do czego się odnieść - podkreślił Michał Dworczyk. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze