Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk o kontroli opozycji: nie mamy nic do ukrycia

A.N. 16:15 24 kwietnia 2020
PAP/Fot. Tomasz Gzell
Nie mamy nic do ukrycia i zawsze działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekazałem posłom Koalicji Obywatelskiej kopię decyzji premiera Matusza Morawieckiego - powiedział PAP szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do kontroli posłów KO w kancelarii premiera.
Posłowie Koalicji Obywatelskiej przeprowadzili w piątek kontrolę poselską m.in. w KPRM w związku z czwartkowym mailem Poczty Polskiej do samorządowców o udostępnienie spisu wyborców w ich gminach.

Szef KPRM podkreślił, że kontrola posłów KO była zaskakująca, gdyż - jak wskazał - kopia decyzji premiera z 16 kwietnia skierowana do Poczty Polskiej została "wysłana przez Pocztę do ok. 2,5 tys. samorządów". "Nie rozumiem więc, jaki był faktyczny cel przeprowadzenia kontroli poselskiej" – powiedział Dworczyk.

Minister tłumaczył, że decyzja premiera została wydana na podstawie ustawy "Covidowej" z 2 marca. Ponadto, jak dodał, w trakcie kontroli przekazał posłom KO kopię tej decyzji. "Nie mamy nic do ukrycia i zawsze działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami" - podkreślił.

Dworczyk pytany co zawierało pismo skierowane do Poczty Polskiej powiedział, że było to polecenie realizacji działań w zakresie przeciwdziałania COVID-19. Działań polegających na podjęciu i realizacji niezbędnych czynności zmierzających do przygotowania przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. w trybie korespondencyjnym.

Posłowie KO zapowiedzieli też, że w piątek odwiedzą siedzibę zarządu Poczty Polskiej. "Rozpoczynamy kontrolę poselską w kancelarii Premiera i w Poczcie Polskiej w związku z wnioskiem wysłanym przez Pocztę Polską do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o udostępnienie danych mieszkańców oraz z informacją o tym, że premier Mateusz Morawiecki miał polecić Poczcie Polskiej organizację wyborów" - mówił PAP Jan Grabiec z KO przed złożeniem wizyty w KPRM.

Jak dodał, posłowie KO będą żądać udostępnienia im pisma, które szef rządu wystosował do Poczty Polskiej, a także ewentualnie innej korespondencji pomiędzy premierem a Pocztą dotyczącej wyborów prezydenckich.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze