Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Nowa dawka szczczepionek trafi do szpitali węzłowych w całym kraju

RED 15:42 1 stycznia 2021
Minister Dworczyk podczas konferencji prasowej. Fot. PAP/Piotr Nowak
- W poniedziałek 200 tys. dawek szczepionek trafi do szpitali węzłowych w całym kraju; część pozostaje w magazynach jako drugie dawki - przekazał w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, również w poniedziałek do Polski przyleci kolejne 300 tys. dawek szczepionki.

- W poniedziałek zostanie wydanych łącznie blisko 200 tys. dawek szczepionek do szpitali węzłowych. To oznacza, że z obu partii, które do tej pory do Polski dojechały, wszystkie szczepionki, które mają zostać wydane w tym pierwszym kroku, zostaną przekazane, a pozostała ilość szczepionek zostaje w magazynach, bo pamiętajmy, że pełne zaszczepienie to podanie pacjentowi dwóch dawek  - poinformował na piątkowej konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak podkreślił, każda przychodząca do Polski partia dzielona będzie na dwie części.

- Jedną wydajemy do zaszczepiania, druga zostaje w magazynach ARM po to, żeby była gwarancja, że zaszczepiony po raz pierwszy pacjent otrzyma drugą dawkę - powiedział. - W poniedziałek całość tych dwóch pierwszych partii, która miała być wydana, zostanie wydana. Do końca tygodnia też zostaną te wszystkie osoby z grupy "0" zaszczepione w szpitalach węzłowych - podkreślił Dworczyk.

Szef KPRM przekazał jednocześnie, że w poniedziałek rano w Polsce wyląduje kolejny samolot cargo, na pokładzie którego przyleci do Polski kolejne 300 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer. 

- W przyszłym tygodniu ARM rozpocznie dystrybucję tych szczepionek do szpitali węzłowych - dodał. Wyraził przy tym nadzieję, że z każdym dniem dynamika szczepień będzie "coraz większa".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze