Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Nie ma żadnych rekomendacji dotyczących wycofania szczepionki AstraZeneca

mm 17:17 13 marca 2021
Brak bezpośredniego powiązania niepożądanych odczynów z podaniem szczepionki - mówił DworczykFot. PAP/Leszek Szymański
Nie ma absolutnie żadnych rekomendacji dotyczących wycofania szczepionki AstraZeneca. Ona chroni przed ciężkim przebiegiem choroby, ma też dobre wskaźniki, jeśli chodzi o ochronę przed zachorowaniem na COVID-19 – powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się posiedzenie Rady Medycznej. Tematem rozmów była obecna sytuacja epidemiczna i dalsze etapy programu szczepień.

Dworczyk był pytany, czy eksperci rozważają wycofanie szczepionek od firmy AstraZeneca, oświadczył, że „takich rekomendacji absolutnie nie ma”. – Żadne instytucje światowe, europejskie, czy polskie, które zajmują się bezpieczeństwem leków, nie wydały takich rekomendacji. W tej chwili trwają badania, które wskazują na brak bezpośredniego powiązania ciężkich niepożądanych odczynów poszczepiennych z podaniem pacjentom szczepionki – powiedział.

Dodał, że lekarze mówią jednym głosem, iż należy korzystać ze szczepionki AstraZeneca. Zastrzegł, że większość krajów nie podjęła działań wstrzymujących czy ograniczających tę szczepionkę. – Jest rzeczywiście kilka krajów, które takie decyzje podjęły, ale tutaj również, podobnie jak w Polsce, trwają badania, czy w ogóle te przypadki osób, które zmarły, są w jakikolwiek sposób powiązanie ze szczepieniem – powiedział.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze