Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: Nie ma możliwości żeby ustawę zamrozić

M.N. 11:21 25 lutego 2018
Telewizja Republika
Izraelskie media piszą, że Polski rząd wstrzymuje wdrożenie nowelizacji ustawy o IPN. Informacje te zdementował w "Śniadaniu w Polsat News" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - W polskim prawie można podjąć działania legislacyjne, ale nie ma możliwości żeby ustawę uchwaloną przez parlament i podpisaną przez prezydenta zamrozić – tłumaczył.

- Stan prawny jest taki, że ustawa o IPN za kilka dni wchodzi w życie (1 marca - red.). Jest prowadzony dialog, zarówno na poziomie dyplomatycznym, czyli kanałami ministerstwa spraw zagranicznych, poprzez ambasady z naszymi partnerami w Izraelu, ale również toczy się dialog na poziomie politycznym - tłumaczył Dworczyk.

- Mamy do czynienia z taką sytuacją: albo rząd PiS okłamał władze Izraela, albo minister Zbigniew Ziobro ręcznie steruje polskimi sądami, czyli mamy do czynienia z prawdziwym państwem teoretycznym - mówiła Izabela Leszczyna z PO.

Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, "to, co się teraz dzieje z polską polityką międzynarodową, polską dyplomacją woła o pomstę do nieba".

- Ta propaganda związana z taką skrajnie krytyczną postawą, jakoby Polska miała być w jakiejś sytuacji dramatycznie złej, jest elementem takiej narracji ze strony Nowoczesnej i PO. Myślę, że Polaków to nie przekonuje - podkreślił Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze