Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk: jest szansa, że pierwsze szczepienia będą mogły rozpocząć się już 27 grudnia

JD 12:38 19 grudnia 2020
Minister, członek Rady Ministrów oraz szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej. PAP/Wojciech Olkuśnik Warszawa
Wszystko zależy od decyzji Europejskiej Agencji Leków i producenta, jeśli będą pozytywne, to "grupa zero" ma szanse rozpocząć szczepienia jeszcze w tym roku - podkreślił w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Dworczyk powiedział, że w poniedziałek Europejska Agencja Leków dokona oceny szczepionki firmy Pfizer.
 
- Jeżeli szczepionka zostanie dopuszczona do użytkowania na terenie UE i jeżeli deklaracje firmy zostaną spełnione, to - opierając się na deklaracjach unijnych - wszystkie kraje unijne będą mogły rozpocząć szczepienie 27 grudnia. Przy czym będą to pierwsze partie szczepionki, nie będzie to jeszcze masowe szczepienie - podkreślił.

Dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska zapytała na Twitterze członków rządu o sytuację ws. szczepień.

"@michaldworczyk Mówi Pan dziś, że szczepienia zaczną się za kilka tygodni.@a_niedzielski mówi, że już po świętach pierwsze szczepienia. To jaka jest sytuacja? Po świętach czy za kilka tygodni?" - napisała.

Dworczyk odniósł się do jej wpisu na Twitterze.

- Pani Redaktor mówiąc o kilku tygodniach miałem na myśli szczepienia masowe. I podtrzymuję to. Natomiast wszystko zależy od decyzji EMA i producenta. Jeśli będą pozytywne to grupa zero ma szanse rozpocząć szczepienia jeszcze w tym roku - napisał szef KPRM.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na koronawirusa mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Program przewiduje, że w pierwszej kolejności szczepienia otrzymają pracownicy sektora ochrony zdrowia, sanepidu i DPS-ów; po nich będą mogli zaszczepić się nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze