Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dworczyk apeluje do Trzaskowskiego, by wrócił do swoich obowiązków

kb 11:33 28 maja 2020
Po interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu, szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, by wrócił do swoich obowiązków i skupił się na pomocy dla mikroprzedsiębiorców.

Dworczyk powiedział na czwartkowym briefingu prasowym, że rząd przeznaczy 400 mld zł łącznie na pomoc dla przedsiębiorców, a od 1 kwietnia mikroprzedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie na kwotę 5 tys. zł.

 

"W Warszawie ponad 110 tys. - według posiadanych przez nas danych - takich wniosków zostało złożonych. Na dzień wczorajszy według naszej wiedzy rozpatrzonych zostało nieco ponad 16 tys. wniosków" - mówił szef KPRM.

 

Dworczyk podkreślał, że wraz z dwoma innymi posłami PiS - szefem gabinetu politycznego premiera, Krzysztofem Kubowem i rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem - chciał dowiedzieć się ile osób w urzędzie miasta i strukturach administracji zajmuje się tym problemem oraz uzyskać informacje dotyczące pomysłu warszawskiego ratusza, jak rozwiązać ten problem.

 

"Panowie prezydenci przedstawili nam szereg informacji, wskazali na szereg wyzwań, z którymi muszą się mierzyć i zapewnili, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te problemy zostaną rozwiązane przez zarząd miasta. My oczywiście podtrzymujemy taką deklarację, że jeżeli pan prezydent Trzaskowski nie radzi sobie z tą sytuacją, to oczywiście jako rząd możemy pomóc" - powiedział Dworczyk.

 

"Przy tej okazji muszę zaapelować do pana prezydenta Trzaskowskiego którego dzisiaj też nie było, w każdym razie nas nie przyjął, więc zakładamy, że go nie było, żeby wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co jest dzisiaj najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców" - dodał Dworczyk.

Źródło: PAP,IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze