Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dwóch polskich sztangistów na dopingu. Prezes Związku Podnoszenia Ciężarów rezygnuje

mg 19:39 9 sierpnia 2016
Wikipedia/ Jay the Expat/ CC BY 2.0
Na konferencji prasowej Szymon Kołecki prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów poinformował, że złoży swoją rezygnację z tego stanowiska. Powodem jest doping stosowany przez dwóch polskich sztangistów. Jednym z nich jest Tomasz Zieliński, który został został wykluczony z igrzysk w Rio.

Jak poinformował Kołecki, oprócz Tomasza Zielińskiego, doping stosować miał również zawodnik, który nie pojechał na igrzyska – Krzysztof Szramiak.

Swoją rezygnację Prezes Związku Podnoszenia Ciężarów złoży 16 sierpnia podczas posiedzenia zarządu.

– Jest mi przykro i wstyd za to co się stało. Mogę tylko przeprosić. Moja rezygnacja będzie miała miejsce dzień po ostatnim występie naszego zawodnika w igrzyskach w Rio de Janeiro – oznajmił.

Badanie próbki B

Dziś wynik próbki B pobranej do badań na obecność środków niedozwolonych u polskiego sztangisty Tomasza Zielińskiego okazał się również niekorzystny dla sportowca. Zieliński został usunięty z reprezentacji na igrzyska w Rio, ponieważ wykryto u niego podwyższonego poziomu substancji zakazanej, jaką w tym przypadku miał być nandrolon. Zieliński odpierał zarzuty i przekonywał, że musiało dojść do pomyłki. CZYTAJ WIĘCEJ...

Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze