Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dwa oddziały szpitala w Wołominie zamknięte w zw. z zagrożeniem epidemiologicznym

M.N. 17:57 1 kwietnia 2020
fot. ilustracyjne \ pixabay.com
Oddział ginekologiczno-położniczy z traktem porodowym oraz oddział neonatologiczny Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie są zamknięte w związku z zagrożeniem epidemiologicznym - poinformowała w środę placówka.

Wstrzymano także przyjmowanie pacjentek. "Pacjentki do porodu prosimy o zgłaszanie się do innych szpitali" – podał szpital w opublikowanym komunikacie.

Decyzja o zamknięciu oddziałów spowodowana jest tym, że na terenie szpitala dyżur pełniła osoba, która choruje na koronawirusa. "Jeden z członków personelu medycznego, który pełnił dyżury w szpitalu, miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa" - powiedział w rozmowie z PAP Karol Szyszko, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wołominie. Osoba ta pełniła dyżur w szpitalu kilka dni temu.

 

Jak wyjaśnił, osoba ta pracuje na stałe w innej placówce, a dyrekcja szpitala w Wołominie, kiedy dowiedziała się o tym, podjęła decyzję o zamknięciu tych dwóch oddziałów i przeprowadzeniu dezynfekcji. Personel szpitala, który miał kontakt z tą osobą, został przebadany. "Czekamy teraz na wyniki testów" - dodał rzecznik.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze