Dwa medale Polek na mistrzostwach Europy w wioślarstwie

facebook.com/WorldRowing

Polska czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch i Joanna Leszczyńska zdobyła srebrny medal na wioślarskich mistrzostwach Europy w Brandenburgu. Wcześniej w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej brąz wywalczyły Weronika Deresz i Joanna Dorociak.

W wyścigu czwórek zwyciężyły Niemki uzyskując czas 7:14,310. Polki, które po 500 metrach prowadziły, na mecie straciły do triumfatorek nieco ponad 4 sekundy. Trzecie miejsce zajęły Ukrainki. Nasze wioślarki w tej konkurencji mają już zapewnioną kwalifikację na igrzyska, którą wywalczyły zajmując czwartą lokatę na zeszłorocznych mistrzostwach świata.

Bardzo dobry występ zaliczyły także nasze reprezentantki w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły brązowy medal ustępując jedynie Holenderkom i Niemkom. Mężczyźni w składzie: Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski w tej samej konkurencji zajęli czwartą lokatę.

Źródło: worldrowing.com