Duża ustawa medialna trafiła do dalszych prac. Zajmie się nią komisja kultury

Artykuł
WIKIPEDIA/ KPALION/ CC BY-SA 3.0

Trzy projekty ustaw wchodzące w skład tzw. dużej ustawy medialnej zostały po pierwszym czytaniu w Sejmie skierowane do Komisji Kultury i Śródków Przekazu.

W dniu dzisiejszym, podczas debaty w Sejmie, nad projektami składającymi się na tzw. dużą ustawę medialną, opozycja zgłosiła propozycję odrzucenia ich w pierwszym czytaniu. Sejm większością głosów odrzucił tą propozycję i skierował projekty do dalszych prac.

W skład dużej ustawy medialnej wchodzą trzy projekty: ustawy o mediach narodowych, ustawy o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej. Nowe prawo medialne miałoby, zgodnie z projektem poselskim, uregulować kompleksowo funkcjonowanie Państwowej Agencji Prasowej, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia przekształcając te instytucje w media narodowe. Powołanie mediów narodowych miało by zgodnie z poselskim projektem nastąpić 1 lipca bieżącego roku.

Projekt ustawy o składce audiowizualnej w miejsce dotychczasowego abonamentu wprowadza opłatę w wysokości 15 złotych, pobieraną wraz z opłatą za prąd, pod koniec każdego miesiąca. Pobieranie nowej składki miałoby się zgodnie z poselskim projektem rozpocząć od 1 stycznia 2017 roku.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Duża ustawa medialna w Sejmie. Trwa pierwsze czytanie

Ustawa medialna trafiła do komisji sejmowej. Czabański do opozycji: Ta ustawa ratuje media publiczne - wbrew temu, że chcieliście je zamordować

 

 

Źródło: www.wprost.p

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy