Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dulkiewicz ZAPRASZA do "świętowania" wybuchu II wojny światowej. Określenie skrajnie niefortunne...

am 19:35 5 lipca 2019
Wikipedia/Artur Andrzej/CC BY-SA 4.0
Przed dwoma laty na posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerbę spadły gromy po tym, jak zapraszał do „świętowania” dnia wybuchu II wojny światowej. Teraz przed szereg wychodzi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która w takim określeniu nie widzi nic złego.

Dzisiaj chcę zaprosić do wspólnego świętowania, o 4.45 spotkajmy się u stóp pomnika, razem z harcerzami, ale także, jako miasto Gdańsk, zaprosiliśmy kilkanaście miast pamięci. Miast z całej Europy doświadczonych II wojną światową, które lekcje wojny odczytują nie tylko jako bohaterstwo żołnierza, ale przede wszystkim tragedię ludności cywilnej – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej Aleksandra Dulkiewicz.

Swoista powtórka „z rozrywki” ma miejsce dwa lata po absurdalnej wypowiedzi posła Michała Szczerby. Wówczas na antenie Polskiego Radia 24 wskazał, że „1 września świętujemy napad Niemiec na Polskę”.

Gdy prowadzący audycję zwrócił uwagę, że Szczerba powinien użyć słowa „obchodzimy”, ten zaczął dziwacznie się tłumaczyć.

"Świętujemy w tym znaczeniu, że to dzień uroczysty, gdy wspominamy ten tragiczny dzień w naszej historii” - tłumaczył się Szczerba.

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze