Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duklanowski zapowiada: Zostaną opublikowane kolejne relacje świadków, od których prof. Grodzki żądał pieniędzy za leczenie

A.N 20:09 18 lutego 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Tomasza Sakiewicza w pierwszej części "Dziennikarskiego pokera" był dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski, który opowiadał o swoich zmaganiach prawnych z marszałkiem Senatu prof. Tomaszem Grodzkim.

– W tej chwili dostałem prywatny akt oskarżenia. Marszałek Grodzki uważa, że wyczerpałem znamiona przestępstwa z art. 212 Kodeksu Karnego, chodzi o pomówienie. (…) Teraz czekam na termin rozprawy. Grozi mi do jednego roku pozbawienia wolności, także za to że ujawniłem świadectwa pacjentów, którzy opowiedzieli jak zostali potraktowani przez doktora Grodzkiego. –  powiedział Tomasz Duklanowski w odniesieniu do procesu jaki wytoczył mu marszałek Senatu. 

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy relacji byłych pacjentów prof. Tomasza Grodzkiego, który w czasie kiedy był dyrektorem jednego ze szczecińskich szpitali miał przyjmować korzyści majątkowe od chorych. 

 Gość red. Sakiewicza  zaznaczył, że pomimo presji żaden ze świadków nie wycofał swoich zeznań.

– Szczęśliwie żaden, że świadków się nie wycofał. Co więcej, po groźbach prof. Grodzkiego, kiedy ogłosił podczas konferencji prasowej zapowiedział, że chce mi wytoczyć proces i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury, zaczęło się zgłaszać coraz więcej pacjentów. Dla ich bezpieczeństwa nie podaję ich imienia i nazwiska, bo Grodzki zapowiedział, że każdej z nich wytoczy proces karny. (…) Te osoby są jednak zdecydowane, by w trakcie procesu potwierdzić to co mówili mi lub „Gazecie Polskiej” – zaznaczył dziennikarz.

– Te osoby złożyły zeznania w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej. Myślę więc, że o ewentualne procesy możemy być spokojni. – dodał.

 – W tym tygodniu zostaną opublikowane kolejne relacje. – zapowiedział Duklanowski.

Jak zauważył część pacjentów prof. Grodzkiego stawała przed dramatycznym wyborem w czasie walki o życie.

 – Te osoby znajdowały się w dramatycznej sytuacji, bo walczyły o życie i spotykały się z barierą finansową. Część osób zdecydowała się na to, by zapłacić, a ci których nie było na to stać odeszli z kwitkiem i zabieg odbywał się w innym szczecińskim szpitalu. – podkreślił 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze