Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dudabus wyruszył w Polskę. "Odbudowa polskiego przemysłu nadzieją dla młodych"

ap 10:21 9 lutego 2015
Twitter
Jednym z motywów przewodnich mojej kampanii jest chęć reindustrializacji kraju; tylko odbudowa polskiego przemysłu, gospodarki tworzą nadzieję dla młodych ludzi – powiedział na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Duda wraz ze swoim sztabem wyborczym i sympatykami wyruszył Dudabusem – autobusem marki Autosan do Ostrowi Mazowieckiej i Węgrowa (mazowieckie).

– Mam nadzieję na dobre spotkania z mieszkańcami, na rozmowę na tematy krajowe, na tematy lokalne, ale i o tym, co trapi mieszkańców i o tym, jak chcieliby, aby zmieniała się Polska – powiedział.

Kandydat na prezydenta podkreślił, że odwiedził już ponad 70 powiatów, gdzie rozmawiał z mieszkańcami na temat wyjeżdżających za granicę młodych ludzi, "o braku perspektyw, a przede wszystkim o likwidacji Polski powiatowej".

– Ludzie czekają z utęsknieniem w Polsce, że coś się zmieni i widzą tę nadzieję – podkreślił.

Duda wskazywał, że autobus, którym porusza się po Polsce "to polski Autosan, polski produkt, polska myśl techniczna; to jest to, czego nam dzisiaj bardzo brakuje i co powinniśmy odbudować".

– Powinniśmy w Polsce wrócić do produkcji, tym razem nowoczesnych autobusów, nowych autobusów. To jest jeden z motywów przewodnich mojej kampanii. Chcę reindustrializacji kraju - tylko budowa polskiego przemysłu, polskiej gospodarki stworzy nadzieję dla młodych ludzi, tworzy szansę tego, żeby mogli w Polsce żyć godnie – mówił.

Pytany przez dziennikarzy, czy stanie do debaty z kandydatem PSL na prezydenta Adamem Jarubasem, powiedział, że "to trochę taka dziwna sytuacja, bo w zeszłym tygodniu przynajmniej czterech dziennikarzy pytało, czy będę debatował z Bronisławem Komorowskim".

– Jestem gotowy do takiej debaty w każdej chwili. Koledzy się śmieją, że po sobotniej konwencji, po moim wystąpieniu (prezydent Komorowski - red.) się przestraszył i chowa się za plecami swojego koalicjanta – stwierdził kandydat PiS.

– Nie mam nic przeciwko debacie, jeżeli panowie chcą, to mogą przyjść razem – dodał.


Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze