Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda spotkał się ze związkami mundurowych. „Państwo polskie odwróciło się od nas plecami”

mk 14:54 1 maja 2015
telewizja republika
Kandydat na prezydenta PiS w Katowicach spotkał się ze Śląską Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Podczas rozmów związkowcy podkreślali, że „państwo polskie odwróciło się plecami od mundurowych”.

W skład ŚFZZSM wchodzą: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa woj. Śląskiego, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oj. Śląskiego, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej woj. Śląskiego, Związek Zawodowy Strażaków Florian woj. Śląskiego i Solidarność Celników woj. Śląskiego.

Wedle uzyskanych przez nas informacji rozmowy dotyczyły takich kwestii jak ustawa o L-4 i możliwości skierowania jej do Trybunału Konstytucyjnego, niedostateczne finansowanie policji, służby więziennej, straży granicznej i straży pożarnej.

– W odczuciu naszego środowiska państwo polskie odwróciło się plecami do mundurowych, a zwłaszcza tych pełniących służbę na rubieżach pierwszej linii – mówi nam Andrzej Kołodziejski, Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Katowicach.

Ponadto poinformował, że chęć spotkania się ze środowiskiem mundurowych wyrażona przez jednego z głównych kandydatów Andrzeja Dudę zasługuje na pozytywny komentarz, ponieważ „świadczy o otwarciu na dialog z różnymi grupami społecznymi”.

Duda na Śląsku

– Jeżeli dziś mówimy o godnym życiu w bezpiecznej Polsce, myślę szczególnie o Polsce rozwijającej się i zapewniającej dobrobyt – powiedział Andrzej Duda w trakcie swojego wystąpienia w sali im. Lecha Kaczyńskiego w siedzibie Śląsko-Dąbrowskiej NSZZ „Solidarność” w Katowicach.

– Ta sala jest miejscem szczególnym. Śp. prezydent RP Lech Kaczyński wielką uwagę przywiązywał do ludzi pracy. Bycie tu to zaszczyt – dodał.

Jak wykazywał Duda, przyszłość ma na imię Polska, dlatego musimy zrobić wszystko, by ją naprawić, a Śląsk może się do tego zdecydowanie przyczynić.

Zdaniem kandydata na prezydenta, wejście Polski w struktury NATO i UE to ważne elementy, ale to władza musi zawalczyć o rozwój kraju.

– Pasywna postawa, brak działań i odwagi do dokonywania naprawy Rzeczypospolitej, nic nie wnosi. Władza musi się zmienić – mówił, przypominając, że jako prezydent RP powoła ciało doradcze wobec najważniejszego urzędu w kraju: Narodową Radę Rozwoju oraz zawalczy o reindustrializację.

Zdaniem Dudy podwyższenie kwoty wolnej od podatku, podwyższenie wynagrodzeń w Polsce, a także pakt dla wzrostu wynagrodzeń, czyli porozumienie z rządem i pracodawcami ku prowadzeniu lepszej polityki płac, to jedne z elementów naprawy kraju.

Według Dudy, powinniśmy również prowadzić propolską politykę zagraniczną i nastawić się na wydobywanie własnych surowców. Stąd tak ważne jest – wyjaśniał kandydat PiS – stworzenie Narodowego Funduszu Wspomagania Zatrudnienia, zaś miernikiem sukcesu Polski „będzie zaprzestanie wyjeżdżania do pracy młodych na obczyznę i ich powrót do kraju”.

– Czas wreszcie na mądrą politykę. By obywatele mogli żyć godnie i bezpiecznie. By odzyskali szacunek do władzy – stwierdził.

Źródło: telewizjarepublika.pl, andrzejduda.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze