Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda przekaże list gratulacyjny dla Bidena. Będzie w nim również zaproszenie do stolicy

AR 9:32 14 grudnia 2020
Szczerski odniósł się również do informacji, zgodnie z którymi Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na inaugurację Bidena.PAP
W liście gratulacyjnym, który prezydent Andrzej Duda przekaże prezydentowi-elektowi USA Joe Bidenowi po tym, jak Kolegium Elektorów dokona wyboru, znajdzie się zaproszenie do złożenia wizyty w Warszawie - zapowiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Andrzej Duda przekaże list gratulacyjny dla prezydenta-elekta po wyborze przez elektorów.

- Pan prezydent dzisiaj przekaże list gratulacyjny - po głosowaniu elektorów - dla prezydenta-elekta. W tym liście będzie także zawarte zaproszenie dla Joe Bidena do złożenia wizyty w Warszawie w odpowiednim czasie - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

- To będzie zatem oficjalnie odniesienie się pana prezydenta do wyników wyborów amerykańskich - dodał.

Szczerski odniósł się również do informacji, zgodnie z którymi Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na inaugurację Bidena.

- To, co mówią politycy opozycji także w sprawie inauguracji, jest po prostu kłamstwem - stwierdził. Jak mówił, od dłuższego czasu na inaugurację nie są zapraszane głowy innych państw.

- Oczywiście są jacyś goście zagraniczni, ale nie głowy państw, taka jest praktyka amerykańska - dodał.

Jak tłumaczył, zgodnie z informacją rozesłaną przez protokół amerykański do wszystkich ambasad w Waszyngtonie tym razem ze względu na pandemię w ogóle nie wiadomo, jaka będzie formuła inauguracji.

- Więc w ogóle nie ma żadnych decyzji dotyczących przebiegu tej inauguracji, więc tym bardziej nie ma żadnych zaproszeń - podkreślił.

 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze