Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda: projekt ustawy o Funduszu Medycznym został złożony w Sejmie

AKŁ 20:25 23 czerwca 2020
PAP
Zapowiadany od jakiegoś czasu projekt ustawy o Funduszu Medycznym został dzisiaj przeze mnie złożony w Sejmie; będzie opiewał na kwotę 4 mld zł rocznie - poinformował prezydent Andrzej Duda we wtorek na lotnisku w Balicach przed wylotem do USA.
Prezydent powiedział, że projekt przewiduje utworzenie Funduszu, który będzie się znajdował w gestii ministra zdrowia. -Fundusz będzie opiewał na kwotę 4 mld zł rocznie, przy czym w tym roku, ponieważ mamy już pół roku za nami, fundusz będzie miał 2 mld - wskazał Duda.

Jak zaznaczył Fundusz będzie miał "ciało, które będzie służyło ministrowi opinią, jeżeli chodzi o wydatkowanie środków, tzw. Radę Funduszu".

Podkreślił, że Fundusz będzie podzielony na trzy segmenty. Pierwszy, najważniejszy, to będą świadczenia medyczne dla osób dotkniętych chorobami rzadkimi, przede wszystkim dla dzieci, jak również dla osób z chorobami onkologicznymi na specjalistyczne leczenie - dodał prezydent. -W tym także na leczenie zagraniczne w przypadku, jeżeli leczenie w Polsce nie jest realizowane. Także na operacje różnego rodzaju, jeśli takie operacje w Polsce nie są realizowane, również na terapie, a więc na środki farmaceutyczne, na leki także i z zagranicy - powiedział Duda.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze