Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Duda: Nie byłbym prezydentem, gdyby nie to wszystko co otrzymałem od Uniwersytetu Jagiellońskiego

zm 11:50 1 października 2015
zrzut ekranu z tvp.info
– Czuje się członkiem tej wspólnoty, stąd wyszedłem. Nie byłbym prezydentem, gdyby nie Uniwersytet Jagielloński – mówił podczas inauguracji roku akademickiego na UJ prezydent Andrzej Duda.

– Uniwersytet jest wielką wspólnotą i ja czuje się członkiem tej wspólnoty – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości na UJ. Jak podkreślał, gdyby nie wykształcenie które odebrał na tej uczelni, nie byłby dzisiaj prezydentem Polski. – Wszystko co otrzymałem od Uniwersytetu, wykształcenie, umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach, wiedza, obycie – wymieniał Duda.

– Uniwersytet wychowuje swoich studentów, młodych studentów naukowych jako całość, wszyscy się do tego przyczyniają – tłumaczył dalej, podkreślając swoją wdzięczność dla tej uczelni.

Andrzej Duda mówił też o wielowiekowej tradycji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wkładzie tej uczelni w budowanie polskich elit, niezbędnych do rozwoju państwa. – Inne uczelnie powinny brać z tego wzór – dodał.

– Polska potrzebuje dzisiaj wykorzystania w sposób maksymalny potencjału intelektualnego polskich uczelni, polskiej kadry naukowej. Jeśli mówimy o naprawianiu gospodarki, o innowacyjności, o dobrym rządzeniu to powinniśmy czerpać z badań prowadzonych na polskich uczelniach i wyniki tych badań powinny być wdrażane (...) tak by ludzie nauki mieli poczucie, że ich praca nie służy tylko nauce, ale też rozwojowi państwa polskiego – podkreślał.


Źródło: TVP Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze